Zlínští strážníci připravili outdoorový závod pro žáky osmých tříd základních škol

Již v tento čtvrtek, tedy 23. května 2024 dopoledne budou moci vůbec poprvé změřit své fyzické i vědomostní síly žáci osmých ročníků zlínských základních škol. Bude se tak dít v rámci akce „SURVIVAL ZLÍNSKÝCH OSMÁKŮ 2024 – O putovní pohár primátora města Zlína“, který pro ně připravila Městská policie Zlín.

„Jedná se o outdoorový závod smíšených družstev, který se uskuteční na předem vytýčené trase kopce Barabáš nad Zlínem. Zde čeká na soutěžící celkem deset disciplín, při nichž bude nutno prokázat dobrou fyzickou kondici, vytrvalost, obratnost, ale také bystrost, vzájemnou koordinaci a znalosti, které by ideálně osmáci měli mít,“ uvedl primátor statutárního města Zlína Jiří Korec.

Soutěž bude odstartována v 9:00 hodin a zúčastní se jí osmičlenná družstva z celkem 17 základních škol, která budou složena vždy ze čtyř chlapců a čtyř dívek. Při zdolání trasy v náročném terénu a splnění jednotlivých disciplín tak půjde především o výsledný čas, ale i o získání indicií k závěrečné šifře. Jejím úspěšným vyluštěním si mohou úspěšní sportovci vylepšit svůj finální čas i pořadí.

Vedle samotného závodu je pro účastníky připraven i doprovodný program s ukázkami a základy tréninku sebeobrany, jiu-jitsu a boxu, ale dojde také na prevenci kriminality a ukázky výcviku služebního psa MP Zlín.

„Organizace takového závodu je pro nás a participující subjekty poměrně náročná. Chci proto předem poděkovat všem partnerům, kteří nám vyšli při organizaci a zabezpečení akce vstříc. Ostatně děláme to především pro naše děti, kterým chceme dát možnost porovnat své síly, ale také v nich probudit či posílit týmového ducha. Co ale ovlivnit neumíme, je počasí. Protože se jedná o závod v terénu, uskuteční se jen za příznivého počasí, a tak nám, prosím, držte pěsti“, dodal závěrem ředitel MP Zlín Milan Kladníček.

– pj –

ID DS: 5ttb7bs | e-mail: posta@zlin.eu | informace: +420 577 630 500 | foto a webdesign: www.reklamni-inzenyri.cz
Zásady používání cookies