Nedělní výtržnost na náměstí ukončil až příjezd hlídky MP Zlín

Nezvládnutá konzumace alkoholu opět sehrála negativní roli v případě dvou mužů, kteří se střetli v neděli 19. května 2024 odpoledne na náměstí Míru v centru Zlína.

Krátce před druhou hodinou prověřovala hlídka MP Zlín oznámení o nevhodně se chovajících osobách, kolem nichž měl pobíhat pes bez vodítka. Strážníky na místě kontaktoval zjevně podnapilý 45letý muž z Uherského Brodu, který měl toliko jednu botu, ret od krve a psa na volno. Jak uvedl, měl být obětí napadení ze strany jiného muže sedícího opodál na jedné z laviček. Jednalo se o 49letého cizince, který pouze uvedl, že nic neudělal a nechce nic řešit.

Světlo do případu tak museli vnést svědci, od nichž bylo zjištěno, že útočníkem byl právě muž s jednou botou. Tu druhou si měl předtím sám zout a sedícího cizince s ní plesknout po obličeji poté, co mu nechtěl dát to, co po něm požadoval, nejspíše cigaretu.

„Jednobotý“ muž si stále trval na své verzi, kdy měl být on výhradní a jedinou obětí brutálního násilí. Rozčiloval se, urážel strážníky, vyhrožoval jim násilím a také se odmítl podrobit orientačnímu vyšetření na ovlivnění alkoholem. Když se poté pokusil jednoho ze strážníků napadnout, vykoledoval si použití donucovacích prostředků a skončil na zemi s pouty na rukou.

Mezitím se ovšem předvedl i přítomný cizinec s hodnotou 4,1 promile alkoholu v dechu, který se vymočil do odpadkového koše v blízkosti plné restaurační zahrádky.

Rozřešení situace dvou aktérů, kteří měli problémy s kontrolou vlastního chování tak bylo následující:

Muž z Uherského Brodu neodjel se svým psem k domovu, ale absolvoval transport k bezpečnému vystřízlivění do kroměřížské protialkoholní záchytné stanice. Nyní jej čeká řízení před správním orgánem pro podezření ze spáchání několika přestupků.

Podnapilý cizinec, který nerozezná odpadkový koš od veřejných toalet, byl podezřelý ze spáchání přečinu výtržnictví. Jeho další osudy tak řídila hlídka republikové policie, která si věc převzala k vlastnímu šetření.

– pj –

ID DS: 5ttb7bs | e-mail: posta@zlin.eu | informace: +420 577 630 500 | foto a webdesign: www.reklamni-inzenyri.cz
Zásady používání cookies