Agresivní muž projevil svou frustraci vůči hlídce MP Zlín. Střízlivěl na záchytce

Dost nepochopitelně se předvedl v úterý 21. května 2024 večer 24letý muž ze Zlína.

Krátce před půl osmou prověřovala hlídka Městské policie Zlín oznámení o ležící osobě na Tyršově nábřeží. Po příjezdu strážníci zjistili, že se jedná o alkoholem znaveného jedince, který se však dokázal orientovat v místě, čase i prostoru, a tak mohl vyrazit za dalším dobrodružstvím po svých.

Kdo se naopak nepříliš dobře adaptoval na podmínky podvečerního města a běžného mezilidského soužití, byl 24letý muž, který opodál procházel se svojí přítelkyní a dvěma malými dětmi. Na strážníky totiž začal z daleka pokřikovat, a když se jej dotázali, jak mu mohou pomoci, začal je verbálně urážet a dost nevybíravým způsobem poukazoval na dění v tomto státě. Když situace díky jeho chování eskalovala a dotyčný se domníval, že zaujal bojový postoj, došlo na použití donucovacích prostředků a agresorovi byla přiložena služební pouta.

Následně bylo zjištěno, že zjevně podnapilý zuřivec měl potíže obdobného druhu již v provozovně stravovacích služeb, kterou předtím poctil svojí návštěvou. Za absencí kontroly jeho chování tak nejspíše stálo 1,7 promile alkoholu v dechu, jak prokázal analyzátor alkoholu v dechu.

Po lékařském vyšetření tak následoval jeho převoz k bezpečnému vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice. I zde se však v chování opilce projevovaly změny nálad a jeho další pokus o napadení hlídky musel být opět odvrácen s použitím nezbytné síly.

Mladého muže nyní čeká řízení před správním orgánem, kde bude čelit obvinění z přestupků proti veřejnému pořádku a občanskému soužití.

– pj –

ID DS: 5ttb7bs | e-mail: posta@zlin.eu | informace: +420 577 630 500 | foto a webdesign: www.reklamni-inzenyri.cz
Zásady používání cookies