Na zlínský filmový festival se připravují také strážníci městské policie

Šedesátý čtvrtý ročník Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně startuje už dnes, ve čtvrtek 30. května a potrvá až do středy 5. června 2024. Velké množství akcí, které se uskuteční v rámci doprovodného programu na mnoha místech ve Zlíně, si vyžádá také zvýšená bezpečnostní opatření.

„Po dohodě s pořadateli, s nimiž jsme řešili otázky bezpečnosti samotného festivalu, doprovodných akcí, hostů a především malých návštěvníků, posílíme dohled nad běžný rámec služby. Bezpečnost dětí nebereme na lehkou váhu a považujeme ji nejen pro několik následujících dní za naši prioritu,“ uvedl ředitel Městské policie Zlín, Ing. Milan Kladníček, MBA, DBA.

Vedle programu pro děti, který bude probíhat na náměstí Míru, v sadu Svobody, parku Komenského i na dalších místech v centru města, se strážníci zaměří také na ty části programu, které jsou určeny spíše pro dospělé. Jde především o koncerty a program, který se uskuteční v zóně na náměstí T. G. Masaryka. Na základě zkušeností z minulých ročníků se totiž dá předpokládat, že spousta atraktivních vystoupení populárních interpretů i večerní projekce letního kina přilákají spousty příznivců.

Mezi akce, které se již zařadily k tradičnímu doprovodnému programu, patří i festivalový půlmaraton. Ten v neděli 2. června dopoledne zasáhne zásadním způsobem do organizace dopravy ve městě a vyžádá si úplné uzavírky některých ulic. Během startu, který se i letos uskuteční od Kongresového centra na náměstí T. G. Masaryka, dojde k cca 30 minutovému zastavení provozu na třídě Tomáše Bati! Tranzit ve směru od Vizovic na Otrokovice bude možný po objízdných trasách, nejlépe přes sídliště Jižní Svahy.

Na zajištění bezpečného průběhu půlmaratonu se budou podílet více než dvě desítky strážníků, kteří budou společně s policisty a pořadateli dohlížet na respektování dopravního značení a bezpečností běžců i přihlížejících.

Městská policie Zlín v této souvislosti důrazně doporučuje obyvatelům Zlína, aby se s předstihem seznámili s plánovaným dopravním omezením a dbali pokynů pořadatelů, strážníků i policistů.

Taktéž bychom rádi upozornili, že na části pozemních komunikací a veřejných parkovišť v centru Zlína budou vyhrazena parkovací místa pro vozidla s povolením filmového festivalu. Kromě označených vozidel a vozidel IZS zde tak nelze parkovat a řidiči, kteří se nebudou těmito dopravními značkami řídit, musí počítat s možným postihem.

„Závěrem bych rád popřál festivalu, všem jeho hostům i návštěvníků, ať si tento filmový svátek ve Zlíně dokonale užijí. Aby si odnesli jen příjemné zážitky a krásné vzpomínky, prosím, aby nezapomínali a nepodceňovali vlastní bezpečnost,“ dodal závěrem ředitel Kladníček.

– pj –

ID DS: 5ttb7bs | e-mail: posta@zlin.eu | informace: +420 577 630 500 | foto a webdesign: www.reklamni-inzenyri.cz
Zásady používání cookies