První ročník outdoorového závodu vyhrála ZŠ ze Štípy

Ve čtvrtek 23. května 2024 dopoledne mohli vůbec poprvé změřit své fyzické i vědomostní síly žáci osmých ročníků zlínských základních škol. Stalo se tak v rámci akce „SURVIVAL ZLÍNSKÝCH OSMÁKŮ 2024 – O putovní pohár primátora města Zlína“, který pro ně připravila Městská policie Zlín.

„Do prvního ročníku soutěže se zapojilo šestnáct zlínských škol, které vyslaly týmy složené vždy ze čtyř děvčat a čtyř chlapců. Samotný outdoorový závod se uskutečnil na předem vytýčené trase kopce Barabáš nad Zlínem, kde na soutěžící čekalo celkem deset disciplín. Na 130 zlínských osmáků tak prokázalo nejen dobrou fyzickou kondici a vytrvalost, ale také bystrost, vzájemnou koordinaci a znalosti z oblasti zdravovědy, historie a z matematiky,“ uvedl primátor statutárního města Zlína Jiří Korec, který závod slavnostně odstartoval.

Při zdolání trasy v náročném terénu a splnění jednotlivých disciplín šlo především o výsledný čas, ale i o získání indicií k závěrečné šifře. Jejím úspěšným vyluštěním si totiž mohli úspěšní sportovci vylepšit svůj finální čas i pořadí.

„Mladí sportovci nás velmi překvapili nejen svojí dobrou fyzickou kondicí, ale především zápalem, nasazením a sportovním duchem. Dá se říci, že všechna družstva dosahovala velmi dobrých výsledků a po odečtu bonusového zvýhodnění za úspěšné vyluštění šifry tak činil rozdíl mezi prvním a druhým týmem v pořadí pouhých osm vteřin. Na třetím místě se tak umístilo družstvo ze ZŠ Dřevnická, druhé pořadí patřilo velmi dobře připravené církevní ZŠ a první místo zaslouženě vyhrála ZŠ ze zlínské místní části Štípa“, uvedl k výsledkům závodu ředitel MP Zlín Milan Kladníček.

Vedle samotného závodu byl pro účastníky připraven i doprovodný program s ukázkami a základy tréninku sebeobrany, jiu-jitsu a boxu, ale došlo také na prevenci kriminality a ukázky výcviku služebního psa MP Zlín.

„Velmi fandím nápadu městské policie, která takový typ outdoorového závodu pro zlínské žáky s pomocí dalších partnerů zorganizovala. Věřím, že se z něho stane dobrá tradice, díky níž se budou žáci základních škol setkávat při sportu a reprezentovat své školy,“ dodala k soutěži Martina Hladíková, náměstkyně primátora pro školství a dodala: „Velké poděkování patří všem, kteří se na náročné organizaci akce podíleli.“

– pj –

ID DS: 5ttb7bs | e-mail: posta@zlin.eu | informace: +420 577 630 500 | foto a webdesign: www.reklamni-inzenyri.cz
Zásady používání cookies