Strážníci Městské policie Zlín mají při prevenci kriminality novou pomocnici

Od letošního podzimu získali strážníci Městské policie Zlín, kteří působí v oblasti prevence kriminality, významnou pomocnici. Tou je mladá fenka německého ovčáka plným jménem FLEUR z Dianinej záhrady, zkráceně pak FANY nebo FANYNKA. Pod vedením zkušeného kynologa, kterým je vedoucí Útvaru kynologické služby MP Zlín, Mgr. Roman Fojtík, je tak vůbec prvním čtyřnohým pomocníkem určeným pro přímý kontakt s dětmi a mládeží při jednotlivých vzdělávacích programech. Při nich strážníci navštěvují děti přímo ve školských zařízeních.

Program v mateřských školách má název „Bezpečí pro naše nejmenší“ a jeho cílem je seznámit předškoláky s pravidly bezpečného chování a pohybu na veřejných místech. Děti se na besedách dozví, jak se bezpečně chovat v silničním provozu, jaká základní pravidla dodržovat při kontaktu s neznámými lidmi, co udělat při nálezu infekčního materiálu a samozřejmě také jak si počínat při kontaktu s cizím psem i dalšími zvířaty.

Pro žáky 5. ročníků základních škol je od tohoto školního roku připraven zbrusu nový program s názvem „Pes není hračka“.

Tím strážníci reagují na stále se opakující incidenty z celé republiky i ze světa, kdy pes napadl dítě. Ne vždy se však jednalo o pokousání cizím psem, který se pohyboval na veřejném prostranství, ale v mnoha případech zranění způsobilo zvíře chované v rodině nebo známými. K některým útokům by však nemuselo vůbec dojít, pokud by rodiče dítěti vysvětlili, jak se k psům správně chovat. Cílem programu je proto seznámit děti s pravidly bezpečného chování při kontaktu s cizími psy a zvířaty. Protože řada dětí chodí své domácí miláčky venčit a často netuší, jaké jsou jejich povinnosti, je součástí programu také osvěta z oblasti platných předpisů, které upravují pravidla chovu psů ve Zlíně.

„Prevenci kriminality a úspěšnou realizaci jednotlivých programů považuji za velmi důležitou pro bezpečnost obyvatel našeho města. Věřím proto, že především našim nejmenším pomůže Fanynka poznat, že pes skutečně není hračka a jen vychovaný pes je bezpečný jak pro jeho chovatele, tak i pro jeho okolí,“ doplnil závěrem ředitel MP Zlín, Ing. Milan Kladníček, MBA, DBA.

– pj –

ID DS: 5ttb7bs | e-mail: posta@zlin.eu | informace: +420 577 630 500 | foto a webdesign: www.reklamni-inzenyri.cz
Zásady používání cookies