Další dva si mysleli, že mají alkohol pod kontrolou. Neměli…

Dva týdny nás dělí od začátku akce s názvem „Suchej únor“, která nabádá k dobrovolné měsíční zdrženlivosti v konzumaci alkoholických nápojů. Pro dosud nerozhodnuté proto přinášíme dva motivační příběhy z tohoto týdne:

V pondělí 15. ledna 2024 odpoledne zamířila hlídka Městské policie Zlín na obratiště trolejbusů na sídlišti Jižní Svahy. Strážníky přivolala řidička trolejbusu MHD, která na konečné zastávce probudila spící cestující ženu. Ta však po vystoupení z vozu nezamířila do tepla domova, ale v důsledku opilosti se svalila na dlažbu nástupiště.

Hlídka MP Zlín zjistila, že se jedná o 43letou ženu ze Zlína, která není schopna kontrolovat své chování. Příčinu v podobě nemírné předchozí konzumace alkoholických nápojů potvrdil také analyzátor alkoholu v dechu, který na displeji zobrazil hodnotu přesahující 3,6 promile alkoholu v dechu. Tou se žena spolehlivě kvalifikovala mezi jedince postižené vážnou otravou alkoholem, při níž hrozí již významná zdravotní rizika.

Druhá událost se odehrála v úterý 16. ledna večer v centru Zlína, kde byl prostřednictvím kamerového systému zjištěn muž sedící na chladné zemi.

Strážníci pomohli dotyčnému vstát, a když je poté ujistil, že žádnou další pomoc nepotřebuje, neboť se necítí indisponován a v oblasti pití alkoholu se považuje za dostatečně trénovaného jedince, ho zkusili ponechat na místě. Jak se záhy ukázalo, odhad dotyčného nebyl správný. Jen o pár chvil později se sice dokázal z lavičky zvednout, ale zavrávoral, prohrál souboj s gravitací a opět se ocitl na zemi, kde zůstal ležet.

Tentokrát již strážníci 57letému muži s hodnotou 2,9 promile alkoholu v dechu neuvěřili, že se o sebe dokáže vlastními silami postarat, a převzali řízení jeho nejbližšího osudu.

V obou popsaných případech byla k podnapilým jedincům přivolána zdravotnická záchranná služba, která vedle opilosti vyloučila jinou zdravotní indispozici. Po provedeném vyšetření je pak strážníci transportovali k bezpečnému vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži. V roce 2023 sem MP Zlín převezla celkem 62 obdobně postižených opilců.

– pj –

ID DS: 5ttb7bs | e-mail: posta@zlin.eu | informace: +420 577 630 500 | foto a webdesign: www.reklamni-inzenyri.cz
Zásady používání cookies