Mladý zloděj: „Za takové kraviny přece nebudu platit“

Dost netradiční odůvodnění svého protiprávního jednání použil v neděli 21. ledna 2024 zloděj, který byl přistižen při krádeži zboží v supermarketu v centru Zlína. Jak následně strážníci zjistili, kradl také ve vedlejší provozovně.

V podvečer, krátce po šesté hodině, přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín oznámení o dopadení zákazníka, který se pokusil odcizit různé druhy zboží. Do provozovny tak vzápětí zamířila nejbližší motorizovaná hlídka.

Po příjezdu strážníci zjistili, že se jedná o 23letého muže z okresu Vsetín, který se pokusil odcizit věci v hodnotě necelé tisícikoruny. To učinil tak, že na samoobslužné pokladně namarkoval pouze část nákupu a další věci již ukládal mimo kontrolní váhu. Když se jej hlídka dotázala na motivaci k takovému jednání, dostalo se jí bezelstné odpovědi, že za takové „kraviny“ přece nebude platit.

Poté, co se strážníkům podařilo vstřebat obsah pachatelova sdělení, začali pátrat také po původu tří nových mikin, které měl dotyčný u sebe. Netrvalo dlouho a bylo zjištěno, že ani za tyto mladý muž nezaplatil. V blízké prodejně módního zboží potvrdili, že dvě z nich si povedený filuta nacpal ve zkušební kabince rovnou do batohu a třetí si oblékl na sebe. Než pak stačily prodavačky zalarmovat pracovníka ostrahy, byl zloděj i s mikinami fuč a způsobil tak škodu za 1 500 Kč.

Odcizené zboží se v obou případech vrátilo do prodejen a přistižený zloděj odešel bez něj, zato však lehčí o 5 000 Kč, které zaplatil jako pokutu za přestupek proti majetku.

– pj –

ID DS: 5ttb7bs | e-mail: posta@zlin.eu | informace: +420 577 630 500 | foto a webdesign: www.reklamni-inzenyri.cz
Zásady používání cookies