U potyčky několika mužů, která se odehrála poblíž zastávky MHD v centru Zlína, zasahovala v neděli 17. září 2023 před půlnocí hlídka Útvaru kynologické služby Městské policie Zlín. Strážníci na místo vyrazili na základě tísňové výzvy očité svědkyně, která měla obavy o život a zdraví ležícího muže, kterého měli ostatní napadat.

Jak bylo následně zjištěno, aktéry násilného incidentu byla čtveřice mužů ve věku 21 a 21 vs. 33 a 67 let. Verze studentů se s verzí dalších mužů shodovaly v tom, že se potkali zcela náhodně. Jeden z mladíků měl přitom bez ohledu na pokročilou hodinu něco zahalekat, načež jej muž z druhé dvojice napomenul. Podle 33letého muže se poté hulákající mládenec rozběhl k jeho osobě s napřaženou rukou k úderu, načež vytáhl slzotvorný sprej a útok tak odvrátil.

Podle druhého ze studentů mu měl dráždivou látku nastříkat do obličeje jenom proto, že byli trochu hlučnější. Mladík, který byl zasažen dráždivou látkou, se pro samé slzy nedokázal vyjádřit. Hlídka MP Zlín proto na místo přivolala zdravotnickou záchrannou službu, která ho nakonec převezla k vyšetření do nemocnice.

Protiprávní jednání, které je prozatím kvalifikováno jako přestupek proti občanskému soužití, tak bude mít dohru před správním orgánem.

– pj –