Pod rouškou noci se zloděj vloupal do školky. Strážníci ho chytili při činu

Velmi negativní vlastností 32letého muže z okresu Zlín je jeho velmi pozitivní vztah k cizímu majetku.

Zlínským strážníkům je dotyčný dobře známý pro svá předchozí protiprávní jednání, a tak je vlastně ani nepřekvapilo, když jej ve čtvrtek 12. ledna 2023 poznali v pachateli vloupání do mateřské školy na sídlišti Jižní Svahy.

Krátce před desátou hodinou večerní přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín signál elektronické zabezpečovací signalizace o možném narušení budovy školky. K prověření tak na místo zamířila hlídka Útvaru operativního zásahu MP Zlín.

Jen o pár minut později pak strážníci zjistili rozbité dveře objektu, ze kterého se ozývaly zvuky svědčící o přítomnosti nezvaného návštěvníka. Za pomoci hlídky z místního okrsku byl objekt zabezpečen a následně byl uvnitř zjištěn ukrývající se pachatel. Ten se před strážníky schoval ve skladu, kde se vyšplhal na regál, a ani po svém odhalení nehodlal spolupracovat. Jeho odpor proto musel být překonán až s využitím donucovacích prostředků.

Poté strážníci podezřelého omezili na osobní svobodě a předali ho k dalšímu šetření kolegům z Policie ČR. Dále pak vyrozuměli ředitele MŠ a pomohli s opětovným zabezpečením školní budovy.

– pj –

ID DS: 5ttb7bs | e-mail: posta@zlin.eu | informace: +420 577 630 500 | foto a webdesign: www.reklamni-inzenyri.cz
Zásady používání cookies