Neukojené výtvarné ambice zřejmě svedly na scestí 21letého mladíka z okresu Olomouc, který v úterý 10. ledna 2023 odpoledne poškodil cizí majetek postříkáním barvou.

Krátce před pátou hodinou přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín oznámení od pozorného svědka. Ten uvedl, že viděl muže, který v blízkosti kavárny posprejoval betonovou zídku. Na místo tak vzápětí zamířila nejbližší motorizovaná hlídka.

O několik minut později strážníci zastihli podezřelého v okamžiku, kdy popíjel pivo a před sebou měl odloženo několik sprejů s barvou. Mladý muž byl sám znečištěn od syntetické barvy a to nejen na oděvu, ale také na rukou a v obličeji.

Hlídka MP Zlín následně zjistila, že barvou poškodil nejen zídku, ale také samotný objekt kavárny a neodolala mu ani budova bývalého soudu. Ke svému jednání dotyčný uvedl, že trávil několik hodin v uměleckém ateliéru, kde tvořil za pomocí barvy ve spreji. Skutečnost, že stříkání barvy na cizí majetek bez souhlasu vlastníka je protiprávní, mu nejspíš úplně nedocházela. To je ovšem chyba, protože na podobné vandalské jednání pamatuje trestní zákoník až roční sazbou trestu odnětí svobody.

Strážníci proto podezřelého omezili na osobní svobodě a poté jej předali k dalšímu šetření republikové policii.

– pj –