Opilec, který nedokázal ani vstát, řekl strážníkům: „Baví mě být na ulici a ožírat se“

Čas od času se rozproudí veřejná debata na téma pomoc lidem bez přístřeší a dalším sociálně nepřizpůsobeným osobám. Argument, který by neměl být ignorován, je, že část z nich si tento životní styl vybrala dobrovolně a nehodlá na něm vůbec nic měnit.

Typickým představitelem tohoto proudu je 48letý muž z Tlumačova, který se dlouhodobě zdržuje ve Zlíně. Jen za letošek se s ním strážníci Městské policie Zlín setkali ve více než 100 případech, kdy obtěžoval své okolí nebo se dopouštěl jiného protiprávního jednání. A nejinak tomu bylo i v sobotu 4. listopadu 2023 ve večerních hodinách.

Čtvrthodinu po osmé tak vyjížděla hlídka MP Zlín k ležícímu muži, který se nacházel u stanoviště vozidel taxislužby v centru Zlína. Po příjezdu pak strážníci zjistili, že se jedná o „starého známého“, jemuž v organizmu koluje bezmála 3 promile alkoholu. Dotyčný nebyl schopen kontrolovat své chování a pobyt, natož pak pohyb, ve vzpřímeném postoji byl naprosto nad jeho aktuální síly. Strážníkům přesto neopomněl sdělit, že být na ulici a ožírat se ho baví.

O poznání méně jeho alotria pobavila nejen strážníky, ale také zdravotnické záchranáře, kteří provedli vyšetření, zda jeho stav není zapříčiněn nějakou jinou zdravotní indispozicí. Nebyl, a proto ho hlídka MP Zlín transportovala k vystřízlivění do kroměřížské záchytné stanice.

Za přestupek proti veřejnému pořádku nyní dotyčnému hrozí teoretická pokuta. Teoretická proto, že ji nemajetný muž stejně nikdy neuhradí. Je přitom jen otázkou několika dalších hodin max. dní, kdy se s ním strážníci opět setkají.

– pj –

ID DS: 5ttb7bs | e-mail: posta@zlin.eu | informace: +420 577 630 500 | foto a webdesign: www.reklamni-inzenyri.cz
Zásady používání cookies