Strážníci zlínské městské policie zasahovali u několika násilných incidentů

Nezvládnuté emoce a větší množství zkonzumovaného alkoholu byly příčinou několika násilných incidentů, které se v uplynulých dnech odehrály ve Zlíně.

Ve čtvrtek 2. listopadu 2023 krátce po poledni zasahovala hlídka Městské policie Zlín na náměstí v centru Zlína, kde došlo k napadení ženy. Jak uvedl náhodný svědek, konflikt se měl odehrát mezi sociálně nepřizpůsobenými osobami, kde přítomný muž fyzicky napadl ženu, kterou poté tahal za vlasy.

Strážníci zjistili, že hlavními aktéry jsou 38letý muž z okresu Vyškov a o 8 let mladší žena ze Zlína, kteří jsou hlídkám MP Zlín dobře známí pro svá častá protiprávní jednání. Příčiny násilného chování, kdy žena inkasovala úder otevřenou dlaní do tváře, až poté spadla na zem, se úplně rozklíčovat nepodařilo, a to zejména díky hodnotám 2,7 a 2,6 promile alkoholu v dechu. Také ostatní přítomní popisovali průběh události velmi vágně, podle některých se nestalo v podstatě nic, co by stálo za řeč, podle dalšího z nich jí prostě „jedna přiletěla“. Podezření z přestupku proti občanskému soužití tak bude mít dohru před správním orgánem.

O den později, v pátek 3. listopadu večer spěchala hlídka MP Zlín do čtvrti Obeciny, kde mělo dojít k ohrožování nožem.

Jak strážníci zjistili, 27letý muž si pozval k sobě domů návštěvu, 29letou ženu a 20letého muže. V průběhu večera pak měl bouchat na vstupní dveře 34letý muž, který poté, co mu bylo otevřeno, vstoupil dovnitř a verbálně napadl přítomnou ženu. Té vyhrožoval ublížením na zdraví a v jeden okamžik jí přiložil k obličeji nůž.

Hlídka MP Zlín podezřelému nůž odebrala a pro podezření ze spáchání přečinu nebezpečné vyhrožování o incidentu vyrozuměla republikovou policii, která si věc převzala k dalšímu šetření.

V neděli 4. listopadu večer pak hlídka z okrsku Jižní Svahy prověřovala oznámení od 40leté ženy, kterou napadla její přítelkyně. Při útoku, kdy jí v obličeji přistála miska, došlo k roztržení obočí a rána silně krvácela. Strážníci ji proto poskytli první pomoc a na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Následně vyslechli verzi druhé z aktérek, 26leté ženy z Otrokovic. Ta napadení popřela a uvedla, že si za zranění může dotyčná sama.

Při rozplétání všech složitostí vzájemného vztahu spolubydlících, kdy jejich chování aktuálně ovlivňovalo 1,4 a 1,9 promile alkoholu, vyšla najevo další fakta, která mohla nasvědčovat spáchání trestných činů týrání osoby ve společném obydlí a ublížení na zdraví. Také v tomto případě MP Zlín vyrozuměla o zjištěných skutečnostech kolegy z republikové policie.

– pj –

ID DS: 5ttb7bs | e-mail: posta@zlin.eu | informace: +420 577 630 500 | foto a webdesign: www.reklamni-inzenyri.cz
Zásady používání cookies