Vzácnou sebekritiku projevil v úterý 7. listopadu 2023 odpoledne 40letý muž ze Zlína poté, co jej přistihl pracovník ostrahy supermarketu při krádeži alkoholu. Přivolaným strážníkům totiž dotyčný sdělil, že je hloupý. O další tři hodiny později se pak jeho slova znovu potvrdila.

Krátce po půl třetí vyjížděla hlídka Městské policie Zlín do velkoplošné samoobsluhy v centru Zlína, kde se jeden ze zákazníků pokusil zmocnit alkoholu bez placení. Jak strážníci záhy zjistili, muž má v oblibě lihovinu s plachetnicí na etiketě, a nejspíše si hodlal pořídit vlastní flotilu, protože si do batohu naskládal rovnou tři. Provozovateli obchodu se tak pokusil způsobit škodu za 540 Kč.

K důvodům svého protiprávního jednání pak muž uvedl, že je hloupý, což strážníci vzali na vědomí a pokus o krádež ocenili pokutou ve výši 2 000 Kč.

O tři hodiny později pak přijalo stálé operační centrum MP Zlín několik naléhavých oznámení, které upozorňovaly na muže v tmavém oděvu, který se pohyboval a následně ulehl na vozovku v neosvětleném úseku frekventované silnice III. třídy mezi Zlínem a místní části Mladcová.

Motorizované hlídky na místo dorazily během 5 minut a zjistily, že se jedná o stejnou osobu, která má v oblibě alkohol v láhvích s plachetnicí. Dotyčný byl také nyní pod jeho vlivem a jen díky duchapřítomnosti projíždějících řidičů nepřišel k žádné újmě. Strážníkům sdělil, že neví, kde se nachází, a podle všeho se v rodném městě ztratil. Poté, co se dokázal rozpomenout, kam měl původně namířeno, ho strážníci doprovodili do bezpečí mimo silnici a ukázali mu správný směr.

– pj –