Pondělní ráno patří mezi většinou pracujících k nejméně oblíbeným částem týdne. Není divu, málokomu se chce po víkendu naskočit do hektického tempa všedních dní. Ale zdaleka ne všichni se začátkem pracovního týdne stresují, jak ostatně dokazuje následující případ z 18. listopadu 2019.

Několik minut před osmou hodinou přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín oznámení, že v blízkosti zastávky MHD náměstí práce leží na zemi podnapilý muž. Na místo tak ihned zamířila nejbližší motorizovaná hlídka.

O několik minut později zde strážníci nalezli 62letého muže, který se uložil ke spánku na chladnou zem. Dotyčný nebyl schopen změnit svoji tělesnou polohu z horizontální na vertikální a pokusy o navázání verbální komunikace byly od prvního okamžiku odsouzeny k nezdaru. Po nějaké době se hlídce podařilo u dotyčného provést orientační vyšetření, které prokázalo na danou denní dobu poměrně „slušný“ výsledek, a to bezmála 1,9 promile alkoholu v organizmu.

Vzhledem k tomu, že podnapilý muž nebyl schopen kontrolovat své chování, následoval po lékařském vyšetření jeho převoz k bezpečnému vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice. Nový týden tak pro něj nezačal úplně dobře, čímž se ve svém stavu alespoň pro daný okamžik příliš netrápil.

– pj –