K několika případům, kdy cestující nerespektovali přepravní řád Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice, vyjížděli v druhé polovině listopadu 2019 strážníci Městské policie Zlín.

V pondělí 18. listopadu ráno byla hlídka MP Zlín přivolána do místní části Malenovice. Zde se nacházel ve voze 28letý muž, který odmítl i přes výzvu revizora opatřit přepravovaného psa náhubkem. To nakonec přece jen učinil, ale postihu za porušení předpisu dopravce se nejspíše nevyhne.

Vyloženě agresivně si pak počínal ve středu 20. listopadu večer teprve 16letý mladík, který neunesl, že pracovník přepravní kontroly přistihl bez platného jízdního dokladu jeho kamarádku. Toho poté napadl vulgárními výrazy nejhrubšího zrna a při následné strkanici došlo k poranění revizora na ruce.

Strážníci jednání mladého muže kvalifikovali jako podezření z přestupku proti občanskému soužití, který bude mít nyní dohru před správním orgánem.

Na cestování bez jízdenky doplatil v pátek 22. listopadu odpoledne také 19letý muž z okresu Přerov. Když při přepravní kontrole nepředložil jízdní doklad ani průkaz totožnosti, byla na místo opět přivolána hlídka MP Zlín.

Strážníci pak totožnost cestujícího ověřili a současně zjistili, že na mladého muže byl vydán příkaz k zatčení. Tím také jeho cestování veřejnou dopravou skončilo a další kilometry na své pouti životem již absolvoval v pohodlí policejního vozu.

– pj –