Zuřivec v noci zmlátil svoji bývalou a přes den řádil v obchodě s oděvy

Od podzimu loňského roku se strážníci Městské policie Zlín poměrně často potkávají s 39letým mužem, který do Zlína zavítal ze svého předchozího bydliště na severu Moravy. Bohužel prakticky každé setkání je zapříčiněno protiprávním jednáním dotyčného, kdy nejčastěji krade zboží ve zdejších obchodech. Dvě události z minulého týdne svědčí o tom, že dotyčný se hned tak polepšit nehodlá.

Ve středu 29. května 2024 po půlnoci vyjížděla hlídka MP Zlín z okrsku Jižní Svahy do ulice Na Honech III, kde se nočním sídlištěm rozléhal hlasitý křik. Krátce po příjezdu strážníci zjistili, že zde došlo k násilnému incidentu mezi 41letou ženou a jejím bývalým přítelem. Příčinou měla být skutečnost, že dotyčná, mimochodem strážníkům také velmi dobře známá pro svá protiprávní jednání, již nalezla zalíbení v jiném muži, což dřívější druh nesl poněkud nelibě. Ve stavu, kdy u něj analyzátor alkoholu v dechu prokázal 1,9 promile a u ní o 1 promile méně, řešili příčiny krachu jejich společně plánované budoucnosti, při čemž padaly facky a trhalo se oblečení. Po návratu ženy domů se hodlal do akce vložit také její současný přítel, avšak tomu již zabránila přítomná hlídka strážníků.

Ve stejný den o necelých 12 hodin později spěchala motorizovaná hlídka MP Zlín do nákupního centra na náměstí Míru, kde došlo k napadení pracovníka ostrahy.

Za tři minuty od přijetí oznámení byli strážníci na místě a zjistili, že mají opět co do činění s aktérem večerní potyčky. Ten byl zase a dost možná ještě stále v podnapilém stavu a jeho prvotním záměrem byla nejspíše krádež pánských kalhot. Ty si oblékl pod své kalhoty, ale snad při nešikovném pokusu o odstranění bezpečnostního čipu si způsobil krvácivé poranění na ruce. Svoji krev pak začal jako smyslů zbavený utírat do vystavených oděvů, které byly rozházeny všude kolem. Jeho jednání pak vyvrcholilo napadením pracovníka ostrahy, který ho s pomocí dalšího zaměstnance zpacifikoval a předal strážníkům.

Absence kontroly chování agresivního muže se záhy projevila také vůči hlídce MP Zlín, která byla nucena použít donucovací prostředky. Zuřivec tak zkrotl až s policejními pouty na rukou a k bezpečnému vystřízlivění byl transportován do protialkoholní záchytné stanice.

Protiprávní jednání povedeného zloděje a výtržníka bude mít nyní dohru před správním orgánem. Vedle trestu za přestupky proti veřejnému pořádku, občanskému soužití a majetku se zde bude rozhodovat také o náhradě škody ve výši přesahující osm tisíc korun, kterou způsobil v obchodě s oděvy.

– pj –

ID DS: 5ttb7bs | e-mail: posta@zlin.eu | informace: +420 577 630 500 | foto a webdesign: www.reklamni-inzenyri.cz
Zásady používání cookies