Mobilní telefony zásadně zjednodušily dálkovou komunikaci mezi lidmi. Zatímco dříve musel volající s rozmyslem předpokládat, kde a u kterého přístroje s omezenou délkou připojovacího kabelu se volaný může nacházet, dnes stačí vybrat ze seznamu to správné jméno a o zbytek se již dnem i nocí postarají elektronické přístroje spolupracující se sítí mobilních operátorů. A čím více mezilidské komunikace, tím více porozumění mezi lidmi. Nebo ne?

Pohled na potyčku dvou mužů se naskytl hlídce Městské policie Zlín z okrsku Jižní Svahy v pátek 6. srpna 2021 odpoledne na tamním sídlišti. Do násilného incidentu, kdy jeden z aktérů ležel na zádech na zemi a druhý se jej třikrát pokusil udeřit pěstí, strážníci okamžitě zasáhli a zabránili jeho pokračování.

Jak bylo záhy zjištěno, jednalo se o známé, oba ve věku 61 let. Příčinou mělo být neodbytné opakované volání jednoho z nich na telefon druhého a obtěžování zasíláním velkého množství textových zpráv. V okamžiku, kdy jej poté náhodně potkal na ulici, došlo k ostřejší výměně názorů, které vyvrcholilo fyzickým napadením. Následovalo vzájemné obviňování z toho, kdo koho napadl jako první, stejně jako kdo komu dluží peníze. Nepopiratelným faktem ovšem byla skutečnost, že u údajného „vášnivého telefonisty“ orientační vyšetření prokázalo na 1,9 promile alkoholu v organizmu, zatímco druhý z mužů byl střízlivý.

Hlídka MP Zlín vypjatou situaci zklidnila, jednomu z aktérů ošetřila drobné oděrky a podezření z přestupku proti občanskému soužití předala k dalšímu šetření správnímu orgánu.

– pj –