Povedený zákazník, který je hlídkám Městské policie Zlín známý pro své opakované krádeže, tentokrát zavítal do supermarketu na sídlišti Jižní Svahy. Jak se již asi dá tušit, i v tomto případě hodlal nakoupit za pět prstů.

Několik minut před šestnáctou hodinou v pondělí 14. října 2019 přijalo stálé operační centrum oznámení o dopadení zloděje, který se pokusil odcizit alkalické baterie
a sýry v celkové hodnotě 249 Kč. Na místo tak zamířila hlídka z místního okrsku.

Podezřelý 53letý muž ze Zlína strážníkům hned po příchodu důležitě sdělil, že má „hlad jak sviňa“. Na bateriích by si ale určitě nepochutnal, a to ani ve stavu své zjevné podnapilosti.

Při dalším řešení jeho protiprávního jednání se dotyčný nedokázal kontrolovat a sypal ze sebe jednu vulgaritu s výhrůžkami za druhou. Jelikož mu strážníci neopláceli stejnou mincí, narostlo jeho sebevědomí do nebeských výšin a pokusil se na hlídku fyzicky zaútočit. To ale nebylo šťastné rozhodnutí, což poznal v okamžiku, kdy se poloha jeho těla změnila z vertikální na horizontální a na zápěstí mu zacvakla ocelová pouta. Orientační vyšetření následně prokázalo, že v jeho organizmu koluje na 1,7 promile alkoholu.

Jelikož se chování a nálady dotyčného nepředpokládatelně měnily, přičemž pokračoval ve svém agresivním jednání vůči strážníkům, bylo o jeho dalším osudu rozhodnuto. Po lékařské prohlídce jej hlídka MP Zlín převezla k bezpečnému vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice. Přestupky proti majetku a veřejnému pořádku budou mít dohru u správního orgánu.

– pj –