Oznámení o střetu vozidla s chodcem, ke kterému došlo v úterý 23. července 2019 večer na křižovatce ulic Vizovická a Díly VI, přijala hlídka Městské policie Zlín, která se nacházela poblíž.

Strážníci od svědků zjistili, že do křižovatky vjelo vysokou rychlostí osobní motorové vozidlo, jehož řidič se snažil odbočit vlevo ve směru na Vizovice. To se mu však zcela nepovedlo a u přechodu pro chodce srazil muže, který zde čekal s jízdním kolem na přejití vozovky.  Dotyčný poté nezastavil a z místa dopravní nehody ujel.

Hlídka MP Zlín společně s přítomnými lidmi a lékařkou, která náhodně projížděla kolem, poskytla zraněnému 39letému chodci první pomoc a současně předávala informace o incidentu dalším hlídkám. Poranění chodce se naštěstí nejevila nijak vážná, šlo o nejspíše jen krvácivé oděrky a naraženiny.

Přibližně po deseti minutách se na místo dopravní nehody dostavil motocyklista, který byl očitým svědkem události. Hlídce dále poskytl informace o vozidle a místě, kde je momentálně zaparkováno, což později potvrdila také další svědkyně. Díky nim tak hlídky městské i republikové policie měly značně usnadněnu práci při pátrání po pravděpodobném viníkovi. Již o minutu později se tak jedna z hlídek MP Zlín nacházela u daného vozidla, ke kterému se záhy dostavil také řidič a spolujezdec. Jednalo se o 43letého muže z okresu Zlín, u nějž orientační vyšetření prokázalo předchozí konzumaci alkoholických nápojů, kdy analyzátor alkoholu v dechu vykázal hodnotu téměř 2,4 promile. Dotyčný jízdu pod vlivem alkoholu nezapíral, skutečnost, že došlo ke střetu jeho vozidla s chodcem, si ale údajně vůbec neuvědomoval. Podezřelého si na místě převzala k dalšímu šetření hlídka republikové policie.

Městská policie Zlín velmi děkuje za spolupráci svědkům i těm, kteří na místě dopravní nehody neváhali pomoci zraněnému člověku.

– pj –