Také během úterý 8. ledna 2019 byla přivolána Městská policie Zlín k několika zadrženým zlodějům. Mezi nimi zaujaly případy školáků, kteří se na krádež předem připravili, a mladého zloděje, který se údajně inspiroval v politice.

V odpoledních hodinách byla hlídka MP Zlín přivolána do supermarketu na sídlišti Jižní Svahy, kde pracovník ostrahy přistihl při krádeži trojici školáků. Ti si políčili na sladkosti, ale překvapivě také na pevný podpalovač a sirky.

V době příchodu strážníků se zde nacházeli pouze dva chlapci ve věku kolem 10 let, třetímu, který měl vše zosnovat, se podařilo z místa utéct. Hlídka MP Zlín však z místní znalosti velmi rychle přišla na jeho totožnost a tak se zakrátko opět shledali na blízké služebně. Tam si je poté přišli vyzvednout jejich rodiče.

Přibližně o hodinu později byla jiná hlídka MP Zlín přivolána do velkoplošné samoobsluhy v centru Zlína, kde byl přistižen při krádeži čokoládového krému 23letý muž z okresu Přerov.

Ten se k protiprávnímu jednání doznal a odůvodnil je tím, že když je pod vlivem návykové látky, tropí hlouposti (velmi volně přetlumočeno z použitých vulgárních výrazů). Dále pak své vyjádření odhodlaně doplnil tvrzením, že když krade předseda vlády, bude on také.

V tomto případě bylo podezření z přestupku proti majetku oznámeno k dalšímu projednání správnímu orgánu.

– pj –