Protože dobrých zpráv není ani při napínavém čekání na výsledky 2. kola volby prezidenta dost, informujeme o události, která se odehrála v minulém týdnu a potěšila jak samotného hlavního aktéra, tak i jeho majitelku.

Mezi úkoly, které zlínská městská policie pravidelně plní, patří také pravidelné kontroly objektů, které využívá Magistrát města Zlína. A právě během takové kontroly v pátek 20. ledna 2023 přijali strážníci neobvyklé oznámení. Otevřené okno jedné z kanceláří totiž přivítal okřídlený živočich s krásným barevným peřím, který zde vyhledal útočiště před chladem.

Ostatně není divu, protože pyrura zelenolící, jak strážníci později zjistili, je druhem papouška, který se vyskytuje v tropických lesích Jižní Ameriky, odborník by doplnil, že zejména v Bolívii, v brazilském regionu Mato Grosso, severozápadní Argentině a v západním Paraguay. Tento druh papouška je u nás hojně zastoupen v zájmových chovech.

Hlídka MP Zlín mladého samečka od úřednic převzala a převezla do zlínského útulku pro zvířata v nouzi. Vynikající zprávou je, že poté, co útulek zveřejnil informaci o jeho nálezu, se přihlásila majitelka, která si jej vzápětí vyzvedla. Zimní výlet tropického papouška nad zasněženým Zlínem se tak obešel bez negativních následků.

– pj –