S několika případy podivínského chování se v posledních dnech setkali strážníci zlínské městské policie. Svoji negativní roli v nich jistě sehrál také alkohol a jiné návykové látky.

V pondělí 18. května 2020 dopoledne byla přivolána hlídka Městské policie Zlín na jednu z nejrušnějších ulic v centru krajského města. Zde totiž pobíhal po čtyřproudé komunikaci zmatený muž, který tak ohrožoval bezpečnost silničního provozu.

Hlídka MP Zlín záhy zjistila, že se jedná o 23letého mladíka, kterému v organizmu kolovalo přes 2,6 promile alkoholu. Dotyčný se strážníkům svěřil, že jeho původním záměrem bylo, nechat se přejet některým z projíždějících automobilů.

Vzhledem k tomu, že dotyčný nedokázal kontrolovat své chování, převezla jej hlídka MP Zlín po lékařském vyšetření k bezpečnému vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice.

O týden později, v pondělí 25. května 2020 v podvečer, zamířila hlídka MP Zlín do místní části Kudlov k prověření oznámení o podivně se chovající ženě.

Přibližně o deset minut později strážníci dotyčnou nalezli a již na první pohled bylo patrno, že něco není v pořádku. Dotyčná byla oděna v mikině, přičemž nohy měla v rukávech, její spodní okraj si vytáhla nad prsa a mezi dolními končetinami se jí pohupovala kapuce.

Následovala chvilka zjišťování její skutečné identity, při níž se strážníci dozvěděli, že se paní momentálně mentálně zmítá v milostném trojúhelníku. Podle jejích slov o ni usiluje kníže Drákula, ale ona se již zaslíbila Satanovi.

Pro podobné příběhy jsou strážníci vybaveni testovacími sadami pro zjištění přítomnosti návykových látek. Ty ani tentokrát nezklamaly a u bizarně oblečené ženy prokázaly předchozí aplikaci psychoaktivních drog. Také ona proto putovala k odeznění akutní intoxikace do kroměřížské záchytné stanice.

Na druhý den, v úterý 26. května 2020 večer, měli strážníci opět možnost setkat se s 23letým mladíkem, který se chtěl nechat před osmi dny přejet. Tentokrát obtěžoval personál i zákazníky na jedné z čerpacích stanic.

Orientační vyšetření tentokrát prokázalo hodnotu téměř 3,8 promile alkoholu v dechu, a protože ani v tomto případě dotyčný nedokázal kontrolovat své chování, skončil opět v útulném prostředí záchytné stanice.

Ve středu 27. května 2020 v pozdním odpoledni byla hlídka MP Zlín přivolána k budově železniční stanice Zlín střed. Zde se nacházel starší podnapilý muž, který měl na sobě mikinu. Pouze mikinu.

Strážníci dotyčného nalezli v horizontální poloze v tvrdém spánku. Jak bylo následně zjištěno, šlo o 72letého muže, u nějž se analyzátor alkoholu v dechu zastavil na hodnotě 1,7 promile.

Přivolaná lékařka zdravotnické záchranné služby následně rozhodla o jeho převozu k dalšímu ošetření do nemocnice, kde si jej poté mohli vyzvednout příbuzní.

– pj –