Za pět prstů se pokusili v pátek 25. října 2019 nakoupit dva výtečníci ze Zlína. Díky pohotové ostraze supermarketů však nebyli úspěšní a po činu se ocitli v rukou zákona.

První případ se odehrál kolem půl desáté dopolední v centru Zlína. Zde pozornosti detektivů neunikl 23letý muž ze Zlína, který si nastrkal do batohu čokolády v celkové hodnotě téměř 2 200 Kč a vzápětí s nimi prošel kolem pokladny bez zaplacení.

Přivolaná hlídka MP Zlín důkladně prověřila totožnost přistiženého zloděje a zjistila, že se jedná o recidivistu, který by za obdobné jednání v nedávné minulosti odsouzen. Svým skutkem tak opět naplnil skutkovou podstatu přečinu krádeže a městští strážníci jej předali k dalšímu šetření republikové policii.

Několik minut před sedmou hodinou večerní byl v jiném supermarketu přistižen při krádeži 18letý mladík. Tomu se zachtělo potravin, mikiny a nože, ale ani on nebyl ochoten za zboží uhradit byť jedinou korunu. Přivolaným strážníků poté uvedl, že měl hlad, byla mu zima a nůž hodlal využít ke své osobní obraně.

Vzhledem k tomu, že se u mladíka jednalo o první případ protiprávního jednání, uzavřeli s ním strážníci přestupek proti majetku uložením pokuty.

– pj –