Oznámení o potyčce mezi mužem a ženou v blízkosti frekventovaného zlínského tržiště Pod Kaštany přijal operační důstojník Městské policie Zlín v úterý 2. října 2018 krátce po deváté hodině ranní. Na místo proto ihned zamířila nejbližší motorizovaná hlídka.

O pět minut později se strážníci zkontaktovali s oznamovatelkou, která jim označila inkriminované osoby. Ty se momentálně vracely zpět na tržiště a nic nenasvědčovalo tomu, že ještě před několika okamžiky řešily vážné neshody.

Hlídka MP Zlín zjistila, že se jedná o 38letého muže z Ostravy a jeho o rok starší partnerku z Prahy. Oba k předchozímu incidentu uvedli, že se pohádali z důvodu více než kladného vztahu muže k alkoholu, o čemž také svědčila hladina 1,7 promile v jeho organizmu. Událost se ale obešla bez újmy na zdraví i škody na majetku a vše nasvědčovalo tomu, že hádka je již zapomenuta.

Při řešení věci ale vyšla najevo jiná, daleko závažnější skutečnost. Osobní údaje muže figurovaly v databázi hledaných osob, kdy na něj vydal soud příkaz k zatčení. Strážníci jej proto předali k dalšímu opatření Policii ČR.

– pj –