V sobotu 30. března 2019 odpoledne se ve Zlíně odehrálo utkání 26. kola I. fotbalové ligy mezi sportovními celky FC Fastav Zlín a SK Sigma Olomouc. Protože byl tento sportovní podnik vyhodnocen z hlediska možných projevů diváckého násilí jako rizikový, realizovala Městská policie Zlín mimořádné bezpečnostní opatření. To v praxi znamenalo, že na veřejný pořádek v blízkosti stadionu Letná dohlíželo vedle desítek policistů také 25 strážníků včetně psovodů se služebními psy.

Ještě před samotným utkáním zasahovali strážníci u střetu mezi fanoušky obou klubů na Tyršově nábřeží. Verbální výpady přitom přešly během okamžiku ve strkanici, při které zaútočil 35letý muž ze Zlína na 24letého hosta z Olomouce. Toho udeřil zezadu pěstí do hlavy, načež se napadený poroučel k zemi, kde zůstal nějakou dobu v bezvědomí. Agresor se hned poté dal na útěk do blízké restaurace, ale v patách již měl strážníky.

Ti jej během dvaceti sekund dostihli a za použití donucovacích prostředků zpacifikovali. Další strážníci se pak věnovali zraněnému, který postupně nabyl vědomí.

Podezřelý z přečinů výtržnictví a ublížení na zdraví byl následně předán k dalšímu šetření republikové policii. Napadený fanoušek olomouckého klubu byl současně převezen zdravotnickou záchrannou službou k dalšímu vyšetření do krajské nemocnice.

– pj –