Během letních prázdnin jsme informovali veřejnost o případech řidičů, kteří usedli za volant motorového vozidla pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek. Ani další podobný případ na sebe nenechal dlouho čekat. Bohužel.

V neděli 9. srpna 2020 večer přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín oznámení od řidiče směřujícího po hlavní silnici I/49 ve směru na Otrokovice. Toho ohrozil svojí pomalou a nekoordinovanou jízdou v neosvětleném vozidle jiný řidič, který následně odbočil na sídliště Podhoří.

Ve stejnou dobu se již ale k místu přibližovala nejbližší motorizovaná hlídka, která zastihla řidiče i přepravovanou osobu v okamžiku, kdy vystupovali z vozidla. Jak bylo dále zjištěno, jednalo se o 32letého muže z okresu Zlín, který se strážníkům přiznal, že automobil řídil a jen před několika okamžiky ho zaparkoval. Orientační vyšetření poté prokázalo, že mu v organizmu koluje přes 3,3 promile alkoholu, čímž se zařadil mezi podezřelé z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Hlídka MP Zlín proto nezodpovědného řidiče omezila na osobní svobodě a předala jej k dalšímu šetření republikové policii.

– pj –