Díky spolupráci republikové a městské policie byl odhalen další řidič, který je podezřelý z toho, že usedl za volant svého vozu pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky.

Vozidlo, které se pohybovalo v neděli 26. dubna 2020 odpoledne v ulicích Zlína způsobem, který budil pochyby o střízlivosti řidiče, se podařilo zastavit hlídce Městské policie Zlín poblíž městského centra. Při komunikaci s 54letým řidičem se podezření strážníků ukazovalo více než důvodné. Dotyčného proto vyzvali k provedení orientačního a následně i odborného lékařského vyšetření, kterým se však muž odmítl podrobit. Další šetření jeho protiprávního jednání si proto převzala hlídka republikové policie.

Odmítnutí podrobit se vyšetření, zda osoba při řízení vozidla nebo jízdě na zvířeti nebyla ovlivněna alkoholem nebo jinou návykovou látkou, je přestupkem. Jeho spáchání se ve správním řízení trestá pokutou od 25000 Kč do 50000 Kč a uložením zákazu činnosti spočívající v řízení motorových vozidel na dobu od jednoho roku do dvou let.

– pj –