Hned v prvních dnech roku 2023 museli strážníci Městské policie Zlín opět řešit osoby, které měly problémy s alkoholem.

Na Nový rok před polednem vyjížděla hlídka MP Zlín z okrsku Jižní Svahy k tamní čerpací stanici pohonných hmot. Zde se totiž nacházel podnapilý 41letý muž z okresu Kroměříž, který se uložil na podlahu přímo mezi prodejními regály. Při svém nekoordinovaném pohybu směrem k zemi ještě stačil ohnout háčky na zboží.

Hlídka MP Zlín dotyčného probudila a následně vyrozuměla jeho přítelkyni, která si jej na místě převzala. Jak se záhy ukázalo, nebylo to nadlouho.

O hodinu později byla jiná hlídka MP Zlín vyslána k útulku pro zatoulaná zvířata, kam se dotyčný pokusil dostat přelezením přes plot. Strážníkům nejprve tvrdil, že si jde vyzvednout vlastního psa, poté, že si chce osvojit psa pro sebe, a nakonec vlastně pro svého syna.

Protože podnapilý muž nedokázal v důsledku opilosti kontrolovat své chování, bylo o jeho dalším osudu rozhodnuto. Strážníci jej převezli k bezpečnému vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice.

V roce 2022 realizovala zlínská městská policie téměř 100 převozů podnapilých osob do kroměřížské záchytné stanice.

Po půlnoci 2. ledna 2023 pak hlídky městské i republikové policie pátraly po pohřešované nezletilé dívce. Strážníci z okrsku Jižní Svahy si přitom všimli osoby odpovídající popisu, která se před nimi snažila ukrýt mezi bytovými domy. Její snaha ale byla marná a hlídka MP Zlín zjistila, že se sice nejedná o pohřešovanou, ale jde o mladistvou ze Zlína, která je zjevně pod vlivem alkoholu. Jak prokázalo následné orientační vyšetření, hladina alkoholu v dechu dosahovala hodnoty téměř 1,6 promile.

Protože podání alkoholu dítěti v takovém množství může být trestným činem, informovali strážníci kolegy z republikové policie, kteří si věc převzali k dalšímu šetření.

Konzumace alkoholických nápojů také stála za chováním dvou mladistvých hochů, kteří 2. ledna ve večerních hodinách v centru Zlína poškozovali přenosné dopravní značení a vysypávali nádoby na komunální odpad.

V okamžiku, kdy jejich dalšímu řádění učinily přítrž hlídky MP Zlín, bylo po hrdinství a jak se dalo očekávat, ani jeden z nich nedokázal své chování vysvětlit. Strážníci je proto předali zákonným zástupcům a jejich protiprávní jednání bude mít dohru před správním orgánem.

– pj –