K oznámení o napadení člověka psem vyjížděla hlídka Městské policie Zlín ve čtvrtek 19. prosince 2019 večer do čtvrti Podvesná.

Krátce po půl desáté se na tísňovou linku 156 obrátil 62letý muž, který venčil na vodítku psa své manželky. Přitom k nim přiběhl cizí pes a začal na ně dorážet. Muž proto vzal svého psa do náruče, načež mu druhý pes skočil na záda a roztrhl mu bundu. Poté se zvíře vrátilo k dívce, která jej vypustila na veřejné prostranství bez vodítka i náhubku, a společně zašli do blízkého domu.

Hlídka MP Zlín zjistila, že při incidentu nedošlo ke zranění osob ani zvířat, avšak došlo ke způsobení majetkové škody na oděvu oznamovatele. Strážníci se proto zkontaktovali s 46letou majitelkou psa, která uvedla, že jej venčila její nezletilá dcera. Ta poté popsala průběh události shodně jako poškozený.

Celá věc nyní bude mít dohru před správním orgánem, kde se bude také rozhodovat o náhradě způsobené škody.

Závěrem nezbývá než konstatovat, že pokud by byla dodržena povinnost vést psa na vodítku, jak ji ukládá obecně závazná vyhláška o pravidlech pohybu psů na veřejných prostranstvích, k těmto nepříjemnostem by vůbec nedošlo.

– pj –