Agresivního muže, který ničil cizí majetek, dopadli strážníci Městské policie Zlín v sobotu 28. května 2022 odpoledne díky oznámení od pohotového svědka.

Několik minut před druhou hodinou přijalo stálé operační centrum MP Zlín prostřednictvím linky 156 naléhavou výzvu. Volající uvedl, že u staveniště bytového domu v centru města se nachází pravděpodobně podnapilý muž, který rozbíjí okna. Na místo tak okamžitě zamířila nejbližší motorizovaná hlídka.

O čtyři minuty později strážníci kontaktovali 38letého muže z okresu Uherské Hradiště, který v ruce svíral kovovou trubku. Tu po výzvě odložil a uvedl, že si není vědom toho, že by něco zničil. Hlídka MP Zlín však zjistila, že na blízké budově došlo k poškození vstupních dveří, u nichž byla rozbitá skleněná výplň a uražené madlo. Skutečnost, že tuto škodu na cizím majetku způsobil právě on, potvrdil vzápětí oznamovatel, který popsal průběh skutku.

MP Zlín poté kontaktovala vlastníka budovy s poškozenými dveřmi, který se dostavil na místo a vyčíslil způsobenou škodu na částku přesahující 10 000 Kč. Podezřelého z přečinu poškození cizí věci, jemuž v organizmu kolovalo na 1,3 promile alkoholu, tak strážníci omezili na osobní svobodě a předali k dalšímu šetření kolegům z republikové policie.

– pj –