Na poraněného ptáka, který se zamotal do rybářského vlasce a zůstal bezmocně viset pod korunou stromu nad hladinou řeky Dřevnicí, upozornil Městskou policii Zlín náhodný kolemjdoucí. Pár minut po půl deváté ve středu 10. listopadu 2021 tak na místo zamířila hlídka z okrsku Malenovice.

O několik minut později strážníci zjistili, že se jedná o volavku popelavou, což je velký veslonohý pták z čeledi volavkovitých, který se živí rybami. Poloha hlavou dolů, v níž hlídka tohoto opeřence zastihla, však svědčila o tom, že bez lidské pomoci zde nejspíše uhyne.

S ohledem na tyto skutečnosti požádala městská policie o spolupráci profesionální hasiče. Ti následně provedli zásah, při němž se povedlo nebohou volavku sundat dolů. Poté bylo zjištěno, že ji ve větvích skutečně uvěznil kus starého rybářského vlasce. Celý incident se bohužel neobešel bez následků, které bránily vypuštění volavky na svobodu. Při pokusech o zbavení se pevného vlasce se totiž poranila na noze. Strážníci ji proto od hasičů převzali a dočasně ji umístili do zlínského útulku pro zvířata v nouzi. Odtud si ji vyzvednou pracovníci záchranné stanice pro volně žijící živočichy v Buchlovicích, kteří jí poskytnou potřebnou péči až do okamžiku, kdy se bude moci vrátit zpět do přírody.

– pj –