Pár minut po třetí hodině ranní v sobotu 26. ledna 2019 byla přivolána hlídka Městské policie Zlín k jednomu z nočních barů v centru města. Před ním se totiž nacházela trojice mužů, kteří měli být aktéry předchozí potyčky.

Strážníci na místo dorazili v okamžiku, kdy 41letý muž stál na chodníku a 37letý muž držel svého o deset let mladšího známého. Jak bylo následně zjištěno, předchozí potyčka se odehrála právě mezi nejmladším a nejstarším z přítomných. Ti se verbálně napadali již uvnitř baru a poté, co vyšli ven, přerostly nadávky a výhrůžky ve fyzický atak. Tomu se snažil zabránit 37letý muž, který držel v době příjezdu hlídky svého známého a bránil mu v dalším útoku na protivníka.

Jenže ani příjezd hlídky MP Zlín neodradil nejmladšího z mužů od násilného chování. Ten se přímo před strážníky pokusil znovu zaútočit na svého soka, čímž si vykoledoval zákrok vůči své osobě. Za pomocí donucovacích prostředků byl během okamžiku zpacifikován a následující chvíle již strávil s pouty na rukou. Provedené orientační vyšetření poté prokázalo u všech zúčastněných hodnoty od 1,6 do 2 promile alkoholu v organismu.

Podezření z přestupků proti občanskému soužití a veřejnému pořádku nyní bude mít dohru před správním orgánem.

– pj –