Krátce před půlnocí druhého dne v novém roce upoutal pozornost hlídky Městské policie Zlín mladý muž, který tlačil jízdní kolo, na němž měl naloženou dřevěnou paletu.

Protože tento způsob přepravy palet rozhodně nelze nejen v danou noční dobu považovat za běžný, vznesli strážníci dotaz, kde k ní 27letý muž vůbec přišel. Ten uvedl, že mu ji věnoval jeho kamarád, jehož jméno ovšem nezná.

S touto verzí příběhu se strážníci nespokojili a prověřili nejbližší nákupní centrum, kde se shodou okolností nacházely na zásobovací rampě úplně stejné palety. Hlídka MP Zlín proto kontaktovala pracovníka ostrahy, který prověřil záznam z bezpečnostních kamer. Společně se jim tak naskytl pohled na dotyčného, jeho bicykl i úsilí vynaložené ke krádeži přepravní palety. Po údajném neznámém dárci pochopitelně nebylo ani vidu, ani slechu.

Při dalším prověřování totožnosti pak vyšlo najevo, že mladý muž je v oblasti majetkových deliktů recidivistou. Odcizením přepravní palety se tak opět zařadil mezi podezřelé z přečinu krádeže, na který pamatuje trestní zákoník až tříletým trestem odnětí svobody. Strážníci jej proto omezili na osobní svobodě a předali k dalšímu šetření kolegům z republikové policie.

– pj –