Neodmyslitelnou součástí Městské policie Zlín je i odchytová služba, která se dokáže postarat o zatoulané domácí miláčky i jiná zvířata, která se ocitnou v nouzi (prosíme neplést se službou pro převoz podnapilých osob do záchytné stanice).

Zlínští strážníci se tak ročně postarají přibližně o tři stovky zvířat, z nichž některé předají přímo zpět jejich majitelům, jiné pak končí v útulku pro zatoulaná zvířata. A že se zdaleka nejedná jen o psy, dokazují případy z posledních dní, mezi nimiž se překvapivě často objevují poštolky. Nejde vždy o mláďata, která předčasně vypadla z hnízda, ale také o starší kusy, které si poranily křídlo a bez pomoci by nebyly schopny dalšího letu.

Z ptačí říše se pak strážníci věnovali také kosímu mláděti, jiřičkám nebo kachně, která se i se svými káčaty zatoulala na zastávku MHD v blízkosti mimořádně frekventované komunikace. Letce také zastoupil nepříliš populární savec z řádu letounů – netopýr.

Z místní části Lužkovice jsme pak převezli do útulku 11 malých koťat, z nichž některá nebyla úplně v nejlepším zdravotním stavu. Další kotě, které na sebe upozorňovalo hlasitým a tesknivým mňoukáním pak strážníci odchytli na sídlišti Jižní Svahy.

Začátkem července se také podél potoku ve čtvrti Mokrá promenádovala větší želva. Hlídka MP Zlín se v tomto případě dotazovala v okolních domech, jestli plaz nepochází z jejich chovu, ale bezvýsledně.

Včerejšek i dnešek, tedy středa 14. a čtvrtek 15. července 2021, opět patřily poštolkám. Jedna se poranila u budovy Odboru sociálních věcí Magistrátu města Zlína na třídě Tomáše Bati, kde ji objevily tamní pracovnice, druhá pravděpodobně vypadla z hnízda v průmyslovém areálu a útočiště hledala u okna v přízemí. I v těchto případech je strážníci převezli do útulku, který úzce spolupracuje se Záchrannou stanicí volně žijících živočichů v Buchlovicích.

– pj –