Vcelku očekávatelné problémy s kontrolou vlastního chování předvedl v pátek 3. září 2021 v noci, po předchozí konzumaci alkoholických nápojů prokládané aplikací psychoaktivních látek, 22letý mladík ze Zlína.

Čtyřicet minut po půlnoci přijalo Stálé operační centrum Městské policie Zlín oznámení, že se na autobusovém nádraží nachází agresivní muž, který hlasitě křičí a vyvrátil nejméně tři odpadkové koše. Na místo tak ihned zamířily nejbližší hlídky MP Zlín a současně byly využity také kamery městského dohledového systému. Právě díky nim byl zaznamenán incident mezi dvěma muži, kdy se jeden z nich snažil kopy útočit na druhého. O pouhé dvě minuty později na nádraží dorazila hlídka MP Zlín.

Strážníci zjistili, že jedním z mužů je cizinec, na nějž právě z tohoto důvodu útočil místní mladík. Ten se nehodlal zklidnit ani přes přítomnost strážníků, a když se pokusil muže opět napadnout, muselo mu být v útoku zabráněno za použití donucovacích prostředků. Teprve poté byla zjištěna jeho totožnost a pohnutka k protiprávnímu jednání, kterou mělo být silné rozčílení v důsledku chování jeho přítelkyně.

Protože mladý muž nedokázal ovládat své chování, následoval po lékařském vyšetření jeho převoz k bezpečnému vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice. Podezření z přestupků proti veřejnému pořádku, občanskému soužití a majetku bude mít nyní dohru před správním orgánem, kde se bude rozhodovat také ve věci náhrady způsobené škody.

Přibližně o dvě hodiny později se jiné hlídce MP Zlín naskytl pohled na dva mladé muže, kterým na zastávce MHD v centru Zlína vadila informační tabule s mapou města. Oba do ní totiž střídavě kopali v úmyslu ji poškodit.

Strážníci zjistili, že se jedná o mladé muže ve věku 19 a 20 let, kterým v organizmech kolovalo 1,2 a 1,7 promile alkoholu. Jak už to v podobných případech bývá, když došlo na vysvětlování jejich činů, nenašlo se nic kloudného, čím by mohli své chování obhájit.

Také protiprávní jednání těchto dvou výtečníků bude mít pokračování v přestupkovém řízení před správním orgánem.

– pj –