Hádka na ubytovně přerostla ve vyhrožování s nožem

Rozmíška, při které došlo na mávání kuchyňským nožem, se odehrála v sobotu 11. února 2023 v podvečer na jedné ze zlínských ubytoven. Incident oznámila prostřednictvím linky 156 správkyně objektu, a na místo tak okamžitě zamířila nejbližší motorizovaná hlídka Městské policie Zlín.

Strážníci na místo dorazili za čtyři minuty od přijetí oznámení a zjistili, že bezprostřední nebezpečí již nehrozí. Nůž, se kterým měl 24letý muž vyhrožovat ostatním, mu totiž už odebral jeden z ubytovaných.

Jak bylo následně zjištěno, spouštěčem konfliktu měla být hlasitá výměna názorů mezi spolubydlícími, při níž došlo na urážky toho nejhrubšího zrna. Ještě větší světlo do případu vneslo orientační vyšetření, které prokázalo u agresivního muže přes 1,8 promile alkoholu v dechu. Ten nakonec usoudil, že nejlepším řešením pro danou chvíli bude, když se půjde uklidnit někam mimo ubytovnu.

Z hlediska právní kvalifikace protiprávního jednání byla věc po konzultaci s republikovou policií posouzena jako přestupek proti občanskému soužití, za nějž hrozí ve správním řízení až dvacetitisícová pokuta.

– pj –

ID DS: 5ttb7bs | e-mail: posta@zlin.eu | informace: +420 577 630 500 | foto a webdesign: www.reklamni-inzenyri.cz
Zásady používání cookies