Nápad jak se zabavit na úkor duševní pohody svých sousedů se dostavil v uplynulých dnech u dvou nezletilých děvčat na sídlišti Jižní Svahy. O přítrž jejich obtěžujícím kratochvílím se postarali strážníci Městské policie Zlín z místního okrsku a následně také rodiče.

V dopoledních hodinách na Den dětí se na MP Zlín obrátil pracovník ostrahy bytového domu, který uvedl, že zde dochází k opakovanému páchání schválnosti ze strany mladých děvčat. Podle něj různě po domě zvoní na domovní zvonky, poté utečou, schovají se a mají z toho ukrutnou legraci. A aby byla sranda ještě ukrutnější, natáčí se u toho přístrojem, který kdysi sloužil pouze k trapnému telefonování, načež tato videa zveřejňují na sociální síti pro náctileté a podobně postižené.

Strážníci následně zjistili, že děvčata tímto způsobem obtěžovaly také sousedku velmi vysokého věku, která se pohybovala jen s nepředstíranými obtížemi a dokonce si již nechala domovní zvonek odpojit.  V tomto případě již ale nemohla být řeč o vtipnosti ani omylem.

K identifikaci obou nezbednic tak největší měrou přispěly ony samy a po zhlédnutí jejich nepřístojností na internetu šli strážníci najisto. O počínání dětí vyrozuměli nic netušící rodiče, kterým také přehráli volně dostupný záznam jejich ratolestí. Ti také přislíbili, že děvčatům vhodným způsobem v rámci svých výchovných kompetencí vysvětlí pravidla společného soužití v bytovém domě tak, aby se situace více neopakovala.

– pj –