Cestující chtěl ve falešném taxíku účtenku. Řidič s ním odjel pryč

Banální žádost o vydání účtenky ve vozidle taxislužby odstartovala dramatický sled událostí, které se odehrály v neděli 10. září 2023 v hluboké noci.

Devatenáct minut po jedné hodině přijalo Stálé operační centrum Městské policie Zlín oznámení od nespokojeného zákazníka. Ten uvedl, že požaduje od řidiče vozidla TAXI účtenku z taxametru za uskutečněnou jízdu, ale ten mu ji odmítá vydat.

K místu na sídlišti Jižní Svahy tak zamířila motorizovaná hlídka, která se shodou okolností nacházela poblíž. Ačkoliv strážníci dorazili během několika okamžiků, nalezli pouze přítelkyni volajícího. Ta jim sdělila, že řidič taxíku se nečekaně rozjel a i s jejím přítelem odjel zpět do centra města. Následně vytočil linku 156 opět sám oznamovatel, který uvedl, že má strach a uváděl trasu pohybu taxíku, v němž seděl. Ve směru jeho jízdy tak vyrazily další motorizované hlídky MP Zlín i Policie ČR.

Díky telefonickému spojení netrvalo dlouho a hlídka MP Zlín se mohla fyzicky zkontaktovat s volajícím 50letým mužem ze Zlína i s řidičem daného vozidla. Ten jej zavezl do průmyslového areálu a ještě před příjezdem strážníků z vozidla odstranil střešní svítilnu s nápisem TAXI. Jak bylo následně zjištěno, měl k takovému jednání 21letý muž dobrý důvod. Sám totiž není držitelem oprávnění řidiče taxislužby.

Ačkoliv mladý muž celé jednání popřel, ze lži ho usvědčovaly nejen výpovědi svědkyně a poškozeného, ale také záznam ze služebního vozidla MP Zlín, které krátce před incidentem projíždělo danou ulicí.

Protiprávní jednání řidiče bylo kvalifikováno jako přestupek proti občanskému soužití a dále pak jako přestupky podle zákona o silniční dopravě. Ty strážníci oznámili k dalšímu projednání správnímu orgánu.

– pj –

ID DS: 5ttb7bs | e-mail: posta@zlin.eu | informace: +420 577 630 500 | foto a webdesign: www.reklamni-inzenyri.cz
Zásady používání cookies