„Rozešli jsme se po vzájemné dohodě, ale v dobrém a stále zůstáváme nejlepšími přáteli…“ Podobná prohlášení občas můžeme slyšet od známých osobností, které se rozhodnou seznámit veřejnost se skutečností, že již netvoří pár. Že je to v reálném životě asi trochu jinak než před objektivem filmových kamer, tuší nejspíš každý. Zcela opačný případ ovšem představuje 37letý muž, který naopak rozchod neunesl a svoji bývalou přítelkyni vytrvale odmítá považovat za bývalou.

Ve středu 22. července 2020 odpoledne přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín oznámení, že na sídlišti Jižní Svahy došlo k fyzickému napadení ženy mužem. Dotyčný jí měl sebrat dvě tašky a poté z místa odcházet. Díky pohotové volající ale byl znám jeho popis i směr dalšího pohybu.

Hlídka MP Zlín z místního okrsku dostihla podezřelého v nedalekém podchodu, kde se na chvíli zastavil. Následně se strážníci zkontaktovali také s napadenou 49letou ženou. Ta jim uvedla, že si na ni její bývalý druh počíhal, když se vracela od rodičů. Přitom ji začal vulgárně urážet a obviňovat z toho, že souloží s bezdomovci, načež jí uštědřil facku a sebral jí tašky s jejími věcmi.

Agresivní muž za použití expresivních vulgarizmů průběh incidentu i s údajnými důvody v zásadě potvrdil a strážníky ubezpečil o tom, že si dotyčnou dnes večer najde a zabije ji. Hlídka MP Zlín takovou upřímnost upřímně ocenila a dotyčného naopak ubezpečila o tom, že je podezřelý ze spáchání trestného činu.

Strážníci proto o celé věci vyrozuměli kolegy z republikové policie, kteří si ji i s podezřelým převzali k dalšímu šetření.

Závěrem zbývá dodat, že ještě před příjezdem policistů provedla hlídka MP Zlín u dotyčného orientační vyšetření. To prokázalo na 2,9 promile alkoholu v dechu…

– pj –