Žena si všimla, že si soused neodebral stravu. Strážníky zalarmovala včas

Obavu o zdraví staršího muže, který si nepřevzal objednané jídlo, měla ve středu 13. března 2024 v podvečer jeho sousedka. Čtvrthodinu po páté proto zalarmovala Městskou policii Zlín a vzápětí na místo zamířila hlídka Útvaru operativního zásahu MP Zlín.

O sedm minut později se strážníci dozvěděli od oznamovatelky, že v bytě bydlí starší cizinec, který na zvonění a klepání reagoval pouze slabými verbálními projevy, avšak vstupní dveře nejspíše nedokázal vlastními silami otevřít.

Hlídka MP Zlín následně tyto skutečnosti ověřila, a protože obava o zdraví seniora byla více než důvodná, využili strážníci svého zákonného oprávnění, byt otevřeli a vstoupili dovnitř. Zde pak nalezli 85letého muže ležícího na zemi před koupelnou. Jak se následně dozvěděli, měl zde ležet již od včerejška a kromě nemožnosti vstát si stěžoval také na bolest hlavy.

Prostřednictvím stálého operačního centra MP Zlín byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služby, která si převzala indisponovaného seniora do své péče a převezla ho do krajské nemocnice.

– pj –

ID DS: 5ttb7bs | e-mail: posta@zlin.eu | informace: +420 577 630 500 | foto a webdesign: www.reklamni-inzenyri.cz
Zásady používání cookies