Pracovnice magistrátu přivolaly strážníky na pomoc seniorovi v nouzi

Díky pracovnicím Odboru sociálních věcí magistrátu města Zlína a včasnému zásahu strážníků Městské policie Zlín se podařilo poskytnout nezbytnou pomoc 71letému muži, který se ocitl uvnitř svého bytu v nouzi. Událost s dobrým koncem se odehrála v pátek 2. února 2024 dopoledne na Bartošově čtvrti.

Několik minut před jedenáctou hodinou přijala MP Zlín oznámení od zaměstnankyň magistrátu, které se vydali zkontrolovat stav staršího muže do jeho bydliště. Když zazvonily, uslyšely přes vstupní dveře volání o pomoc.

Na místo tak okamžitě vyrazila hlídka Útvaru operativního zásahu MP Zlín, která po vyhodnocení situace vstoupila dovnitř za použití síly. Uvnitř bytu pak strážníci nalezli ve vaně v koupelně ležícího seniora, který byl při vědomí, bez viditelného zranění, ale podchlazený a značně vysílený. Jak se později dozvěděli, muž se ve vaně nacházel již třetí den a nemohl se hýbat.

Hlídka MP Zlín proto na místo přivolala zdravotnickou záchrannou službu a muži poskytla neodkladnou pomoc. Zdravotničtí záchranáři ho poté převezli k dalšímu ošetření do Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně.

– pj –

ID DS: 5ttb7bs | e-mail: posta@zlin.eu | informace: +420 577 630 500 | foto a webdesign: www.reklamni-inzenyri.cz
Zásady používání cookies