Pozor pod sportovní halou: Parkování ve třetí řadě je problém!

Když přijdete ke svému automobilu, se kterým potřebujete okamžitě odjet, a jeho odjezd blokuje jiné vozidlo, bývá z toho veliké mrzení. Pokud tak dotyčný zaparkuje automobil úmyslně, dopouští se pochopitelně přestupku a okolí jej poměrně oprávněně považuje za hulváta. Ne ve všech případech je ale situace tak jednoznačná, a pokud řidič parkuje mimo silnici nebo parkoviště s vyznačeným způsobem stání, měl by zpozornět.

Abychom nechodili kolem horké kaše, chtěli bychom upozornit na plochu nad obratištěm MHD pod sportovní halou, která je využívána k parkování:

Protože je povrch tohoto prostranství pokryt vrstvou zhutněného štěrku, nepřichází vodorovné dopravní značení v úvahu. Při odstavování vozidel tak musí řidiči zaparkovat natolik ohleduplně, aby nepřekáželi ostatním. Bohužel se však v poslední době nezřídka setkáváme s tím, že někdo zaparkuje zřejmě neúmyslně ve třetí řadě, načež se k němu postupně přidávají další a další řidiči, kteří ji mylně považují za druhou.

Pokud pak hodlá odjet řidič vozidla nacházejícího se tak nějak uprostřed, obvykle nemá bez využití jeřábu nebo antigravitačního přístroje šanci. Na řadu tak přichází přivolání městské policie, která následně zkouší udělat možné i nemožné, aby získala kontakt na některého z řidičů „překážejících“ vozidel a ten se dostavil na místo a umožnil nešťastníkovi, který měl být již dávno někde úplně jinde, odjet.

Prosíme proto řidiče, aby k sobě byli ohleduplní a vždy se před odchodem od zaparkovaného vozu přesvědčili, jestli nezasahují do oprávněných zájmů někoho dalšího a nekomplikují mu (ale i sobě) život.

Pro úplnost dodáváme, že MP Zlín na tyto situace také upozornila vlastníka prostranství, aby byly zváženy možnosti nastavení pravidel či usměrnění parkujících vozidel.

– pj –

ID DS: 5ttb7bs | e-mail: posta@zlin.eu | informace: +420 577 630 500 | foto a webdesign: www.reklamni-inzenyri.cz
Zásady používání cookies