Chov domácích mazlíčků sebou dokáže přinést nejedno úskalí. Situace, kdy se chovatelé obracejí s žádostmi o pomoc na Městskou policii Zlín, nejsou nikterak řídké a nemusí se vždy jednat jen o zatoulané psy, jak také dokazuje událost z pátku 23. dubna 2021.

Krátce před půl osmou večer se na strážníky obrátila 13letá slečna, která se svojí kamarádkou hlídala kotě patřící jejich společné známé. Když ho děvčata vzala ven na čerstvý vzduch, projevila se v něm nejspíš vrozená zvědavost a kotě zaběhlo pod jeden ze zaparkovaných automobilů. Dostat jej odtud ven již ale nebylo v jejich silách, a tak na místo zamířila motorizovaná hlídka.

O několik chvil později strážníci zjistili, že se chlupatý zvědavec nespokojil jen s prohlídkou podvozku, ale zamířil také do motorového prostoru. Aby mohla být taková nechtěná exkurze ukončena, bylo nutno vyrozumět provozovatele vozidla. To se podařilo a po otevření kapoty se překvapené kotě ocitlo v rukou strážníka rychleji, než by člověk stačil říct: „Čiči“.

Protože sebou páteční noční směna obvykle nese události jiného typu, nebyl na dlouhé mazlení čas. Hlídka předala kocoura šťastným děvčatům a zamířila do města, na které se zvolna snášel soumrak. Tentokrát za dvounohým savcem, který se sice dokáže běžně pohybovat ve vzpřímeném postoji, ale nyní se válel na zemi jako zvíře…

– pj –