Zodpovědně se v sobotu 23. dubna 2022 zachovala žena ze zlínské místní části Prštné. Když v podvečer projížděla do centra města vyzvednout děti, spatřila na chodníku muže, který ležel vedle svého jízdního kola a byl zraněný. Řidička u něj proto zastavila a nabídla mu pomoc, kterou však zjevně podnapilý muž poněkud svérázně odmítl. Žena proto z místa odjela, ale když o události přemýšlela, rozhodla se vytočit linku 156.

Operační důstojník Městské policie Zlín na místo okamžitě vyslal nejbližší motorizovanou hlídku a současně se s oznamovatelkou dohodl, že při návratu zkontaktuje strážníky na místě.

Hlídka se dostavila během sedmi minut, ale namísto muže s kolem nalezla pouze zakrvácený chodník. O několik chvil později se se strážníky zkontaktovala také oznamovatelka, která si vzpomněla, že by se mohlo jednat o místního občana, který bydlí nedaleko. Strážníci proto zamířili k jeho domku, kde jej nalezli na dlažbě dvorku ležícího v poloze s obličejem k zemi. Muž měl krvavé oděrky v obličeji i na rukou a stěžoval si na bolest břicha. Jak sám uvedl, cestou z pohostinství se opíral o svůj bicykl a náhlá ztráta rovnováhy zapříčinila jeho nekoordinovaný pád, při němž se zranil.

Hlídka MP Zlín proto na místo přivolala zdravotnickou záchrannou službu a ještě do příjezdu ambulance provedla orientační vyšetření. To prokázalo, že dotyčnému koluje v organizmu na 4 promile alkoholu. Zranění 49letého muže si nakonec vyžádala ošetření ve zlínské krajské nemocnici.

– pj –