Ztráta mobilního telefonu nebo peněženky s hotovostí a osobními doklady znamená pro majitele vždy velkou nepříjemnost. Naštěstí jsou kolem nás lidé, kteří neváhají tyto nalezené věci odevzdat strážníkům a Ti je buď vrátí jejich majitelům nebo je odevzdají na ztráty a nálezy zlínského magistrátu. Z deseti případů za uplynulých devět dní vybíráme následující:

V pondělí 5. října 2020 odpoledne předala 18letá slečna hlídce Městské policie Zlín mobilní telefon, který nalezla na chodníku na sídlišti Jižní Svahy. Strážníci přístroj převzali a netrvalo dlouho a přijali hovor od kamaráda majitele. Ten uvedl, že je s dotyčným v kontaktu prostřednictvím sociálních sítí, a tak jej mohl vyrozumět, kde si může telefon převzít. Za hodinu a půl se pak na služebnu MP Zlín dostavil 41letý vlastník přístroje, který si jej převzal zpět.

Další mobilní telefon odevzdala 36letá žena strážníkům z okrsku Malenovice o den později, a to včetně kšiltovky a paruky, které se u něj nacházely. Hlídce se následně podařilo zjistit majitele nalezených věcí, a protože strážníci věděli, kde bydlí, nebyl problém jej o nálezu vyrozumět a věci mu navrátit.

Dámská peněženka s osobními doklady, platební kartou, hotovostí téměř 3 700 Kč a mobilním telefonem zůstala ležet na lavičce na sídlišti Jižní Svahy ve čtvrtek 8. října 2020 odpoledne. Zde ji nalezl teprve 13letý chlapec, který se s ní vydal na okrskovou služebnu MP Zlín. Díky mladému poctivci a strážníkům se tak se svými věcmi ještě téhož dne setkala také jejich roztržitá 40letá majitelka.

A na stejnou služebnu MP Zlín se o den později, tedy v pátek 9. října 2020 odpoledne, dostavila 69letá místní žena, která odevzdala nalezenou peněženku s hotovostí přesahující 18 000 Kč!

Také díky ní nepřišla o své věci jejich 62letá majitelka, která si je od strážníků převzala v místě bydliště.

V neděli 11. října 2020 v podvečer pak strážníci převzali nalezenou dámskou peněženku s osobními doklady, platebními kartami a drobnou hotovostí od 37letého poctivce, který ji nalezl v centru města.

V tomto případě se majitelka věcí dozvěděla o nepříjemné události až od operačního důstojníka MP Zlín, protože sama si jejich ztráty ještě ani nevšimla. Také ona si je vzápětí převzala od strážníků zpět.

Děkujeme Vám, milí poctiví nálezci! Také Vy jste živoucím důkazem, že dobrých lidí je mezi námi stále ještě dost.

– pj –