Zcela nečekané situaci musela čelit hlídka Městské policie Zlín v pondělí 22. října 2018 večer při řešení krádeže zboží.

Přibližně čtvrthodinu před devátou přijal operační důstojník prostřednictvím linky 156 oznámení ze supermarketu v centru města. Zde byla přistižena jedna ze zákaznic, která přímo mezi regály zkonzumovala obsah láhve s alkoholem. Za ten však odmítla zaplatit, čímž způsobila škodu za necelé dvě stovky.

Strážníci na místo dorazili během pěti minut a vzápětí zjistili, že se jedná o 51letou ženu ze Zlína, kterou dobře znají pro její častá protiprávní jednání. Při následném řešení věci se ale ukázalo, že obě strany mají zcela odlišnou představu o jeho průběhu. Přistižená výtečnice se totiž začala po jednom z členů hlídky dožadovat, aby s ní souložil, a vzápětí sdělila druhému, že nastal vhodný okamžik k jistým orálním praktikám. Když u strážníků se svým „velkorysým“ návrhem nepochodila, lehla si přímo v prodejní pasáži na podlahu, vyhrnula kabát, stáhla punčochy, pod nimiž se z neznámého důvodu nenacházelo spodní prádlo, a začala masturbovat.

Podezření z přestupku proti majetku se tak záhy rozšířilo o podezření z přečinu výtržnictví. Hlídka MP Zlín proto podezřelou omezila na osobní svobodě a následně ji předala k dalšímu šetření kolegům z republikové policie.

– pj –