Dá se bez nadsázky říci, že neuplyne ani jediný den, aby zlínští strážníci nepomohli spoluobčanům, kteří se ocitnou v životních situacích, kdy jsou na pomoc bližního odkázáni. Z těch, které se odehrály v uplynulých dnech, vybíráme následující:

V sobotu 16. července 2022 se na Městskou policii Zlín obrátila žena, jejíž manžel doma upadl z invalidního vozíku a ona jej nedokáže vlastními silami zvednout.

Na místo zamířila hlídka z místního okrsku a během chvilky jejímu choti pomohla.

O den později dopoledne spatřila pěší hlídka MP Zlín poblíž náměstí Míru ležící ženu. Ta byla pokálená a komunikovala jen s velkými obtížemi.

Strážníci přivolali k 54leté ženě ze Zlína zdravotnickou záchrannou službu, která ji převezla k vyšetření do krajské nemocnice.

Ve stejný den odpoledne se pak na MP Zlín obrátil řidič sanitního vozu s prosbou o pomoc při vynesení pacientky do jejího bytu.

I v tomto případě jsme neodmítli a rádi pomohli.

V pondělí 18. července po obědě pak hlídka z okrsku Jižní Svahy pomáhala vstát seniorovi, kterého ve vlastním bytě zradily nohy, a pomoc ze strany manželky nebyla účinná.

Ve středu 20. července v podvečer pomáhal strážník MP Zlín 85leté ženě, která upadla na chodníku a poranila se na levé ruce.

V tomto případě byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, která ji převezla k odbornému ošetření do nemocnice.

Ve čtvrtek 21. července v nočních hodinách jela hlídka Útvaru hlídkové služby MP Zlín na pomoc ženě, jejíž postižená dcera spadla z invalidního vozíku a nedokázala ani s pomocí maminky vstát.

Samozřejmě nepomáháme jen lidem, ale také zvířatům, která se ocitnou v nouzi. Například v neděli 17. července v podvečer prováděla hlídka Útvaru kynologické služby MP Zlín odchyt koťátka, které se podle oznamovatele již delší dobu vyskytovalo v bývalém průmyslovém areálu.

V tomto případě našlo kotě útočiště ve zlínském útulku pro zatoulaná zvířata.

– pj –