Tajemné oznámení týkající se závažných a logicky tak přísně tajných informací přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín ve čtvrtek 3. června 2021 hodinu po půlnoci. Ženský hlas na druhé straně aparátu operačnímu důstojníkovi sdělil, že více nejde říci z bezpečnostních důvodů po telefonu a potřebuje nutně hovořit s muži v uniformách tzv. face to face. K hotelu v centru města tak zamířila motorizovaná hlídka, která v rámci zachování nenápadnosti a konspirace nepoužila výstražné zařízení pro vozidla s právem přednostní jízdy.

Přibližně o 10 minut později bylo jasné, že mladá žena není agentkou rozvědky ani kontrarozvědky, ale svádí těžký vnitřní boj o kontrolu svého chování. Hodnotu jejích závažných informací lze dobře kvantifikovat číslem 2,7 promile, které naměřil analyzátor alkoholu v dechu.

Když bylo dostatečně zřejmé, že další rozvoj opilosti nepřinese zlepšení duševního ani fyzického stavu 21leté slečny, nabízela se možnost jejího transportu k bezpečnému vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice. Ještě předtím se však strážníkům podařilo získat kontakt na člena její rodiny v Otrokovicích, který se byl ochoten o mladou ženu postarat. Hlídka MP Zlín ji tak převezla na hranice katastrálního území, kde si ji převzali kolegové z Otrokovic a dopravili ji do bytu blízkého příbuzného.

– pj –