Láska prochází žaludkem, říká známé přísloví, a zkušení dobře vědí, že s délkou trvání partnerského vztahu nabývá na stále větší důležitosti. Alkohol pak prochází žaludkem doslova, je totiž schopen pronikat přímo žaludeční sliznicí do krevního oběhu. Poté je jeho velká část metabolizována játry a organizmus se musí vypořádat s toxickými účinky acetaldehydu. Událost z úterý 9. února 2021 opět potvrdila, že zdaleka ne ve všech případech to proběhne bez problémů.

V odpoledních hodinách prověřovala hlídka Městské policie Zlín z okrsku Jižní Svahy oznámení od řidiče trolejbusu, že se na zastávce MHD nachází ležící muž. Pět minut od přijetí oznámení tak strážníci nalezli 62letého muže ze Zádveřic, který v důsledku těžké opilosti nedokázal kontrolovat své chování. Analyzátor alkoholu v dechu se u něj zastavil na hodnotě 3,6 promile a jediná slova, která ze sebe senior vypravil, byla: „Miluji ji“. Ke komu však takové vřelé city chová, již strážníkům neobjasnil, neboť jej vzápětí postihl záchvat doprovázený nekontrolovatelnými záškuby a pěnou u úst.

Hlídka MP Zlín mu proto poskytla první pomoc a na místo přivolala zdravotnickou záchrannou službu. V následujících minutách se tak dotyčnému věnovalo hned šest lidí a lékař po provedeném vyšetření rozhodl o jeho převozu do krajské nemocnice. Člověk přitom nemusí být špičkou v oboru klinické neurologie, aby se dovtípil, že nadměrná konzumace alkoholických nápojů se s některými nemocemi zkrátka vylučuje…

– pj –